Копіювання інформації з сайту заборонено
logo

Вплив предметної фотографії на продаж товару.

Доброго дня. Я хочу розповісти Вам як в умовах сучасної комерції фотографія продукції прямо впливатиме на продаж вашого товару.

В умовах сучасного ведення бізнесу не звертати увагу на те як клієнт обирає товар –  це злочин. Що робити? Правильно оформлюйте свою вітрину!
Ви, як покупець, знаєте з якою швидкістю люди продивляються фотографії в інтернеті. Принаймні до того моменту поки вони не знайдуть детальне фото на якому видно те що саме їх цікавить. Як менеджер інтернет магазину або лендінгу для е-комерціїї ви так само знаєте на скільки важко самому фотографувати, обробляти і сортувати фотографії вашого товару і на скільки дорого обійдеться 3D-модель або «правильний» відео-огляд продукції.  Серед альтернатив фотографія найбільш доступна по вартості і найменш затратна по часу якщо ви візьмете людину яка дійсно знає що робить. Тепер декілька нюансів на які варто звернути увагу:

 

  1. Одної фотографії достатньо? Ні!

Одної фотографії буде достатньо тільки у випадку якщо ви продаєте паперові пакети або прищіпки для білизни. У інших випадках ви маєте показати покупцю все що можливо про його новий рюкзак чи годинник, чи смартфон. Клієнти що бажають зробити покупку (особливо дорогу) будуть проводити багато часу над фотографіями вишукуючи деталі що їх цікавлять і ви маєте надати фотографії на яких буде видно все. Коли людина отримає товар для неї не буде несподіванкою те як виглядає їх нова сумка збоку, з переду, лежачи на столі чи вивернута на зовні.
Вам потрібно використати декілька фотографій щоб клієнт зрозумів наступне:
– Розміри вашого товару
– Додаткові функції
– Що входить у комплектацію (що в коробці)
– Чи потрібно складати чи монтувати товар (тоді потрібно фото товару у розібраному стані з усіма деталями і у зібраному вигляді)
– Фото товару з усіх боків

Останній пункт дуже важливий і дуже часто йому не приділяють достатньо уваги. Клієнт запросто піде від вас якщо не знайде потрібної йому інформації. Як приклад можемо використати компанію  Eastern Mountain Sports . Кожен товар на їх сайті сфотографовано з усіх кутів (ще й з можливістю приближення) і це приємно для клієнта і спрощує його вибір. Запам’ятайте: чим складніше ваш товар тим більше потрібно фотографій.
zakolka

 

  1. Справжні фотографії це Справжня перевага.

Ви коли небуть попадали на сайт продавця де все виглядало фальшиво? Чи групу однакових товарів (мило, свічки, футболки і т.п.), що виглядають так ніби продавець просто зайшов у фотошоп і «хімічив» там поки не добився бажаного результату?

Чим більше ми взаємодіємо з технологіями тим легше нам розпізнати чи фотографія справжня чи це просто гарний малюнок. Це так само впливає на рішення клієнта. У більшості випадків підсвідомо, а інколи і цілком освідомлено клієнти задаються питанням «якщо фото несправжнє то де гарантія, що товар саме такий? Які цінності у продавця? Що буде з після продажним обслуговуванням?».  Дивлячись на фото клієнт в першу чергу думає «як я можу використати це для себе?» і якщо ви дасте їм зображення товару у реальному житті вони з більшою вірогідністю куплять його у вас. Для прикладу візьмемо магазин дизайнерського одягу w8less. Їх фотографії не тільки детальні а ще й чудово ілюструють те як цей одяг буде виглядати на живій людині у динамічних позах. Клієнту на багато простіше «одягти» таке на себе ніж дивитись на манекен чи підвішені у повітрі штани без об’єму.
img_5328img_32511

 

  1. Інтерес до деталей

Моя остання рекомендація до правильної предметної фотографії: Детальність. Завжди робіть макро знімок цікавої дрібнички на товарі (звісно якщо вона є). Продаєте вишиваний одяг? Зробіть фотографію так щоб клієнт міг з легкістю роздивитись кожен хрестик і самостійно переконатись у бездоганності вашого виробу. Є незвичний ергономічний елемент? Потрібне фото! За приклад візьмемо смартфон Moto X. На задній панелі у смартфона невеличке заглиблення у яке сам по собі лягає вказівний палець користувача. Якщо ви продаєте ювелірні прикраси з гравіруванням: потрібне фото гравірування. Продовжувати можна до безкінечності.
little-mimg_9118Auto parts

У підсумку скажу таке: Ваш сайт це вітрина вашого магазину. Якщо товар лежить де попало і виглядає так собі, як думаєте які у вас шанси його продати? Навіть на сторонніх рекламних площадках, таких як OLX, фотографія має таке саме (якщо не ще більше) значення. Успіх вашого продажу і задоволення ваших клієнтів, це виключно ваша відповідальність. Надати вам якісні фотографії – це вже відповідальність фотографа.

Успіхів!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *